TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 18.052
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 281
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 28.896
3. SAYFA

Akdeniz’de facia: En az 100 ölü!

Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz’deki tekne kazasında en az 100 düzensiz göçmenin yaşamını yitirdiğini bildirdi Libya açıklarında göçmenleri taşıyan bir lastik botun batması sonucu en az 100 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiği..

Akdeniz’de facia: En az 100 ölü!

Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz’deki tekne kazasında en az 100 düzensiz göçmenin yaşamını yitirdiğini bildirdi

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan bir lastik botun batması sonucu en az 100 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiği açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Uluslararası Göç Örgütü’nün Akdeniz’deki tekne kazasında en az 100 göçmenin yaşamını yitirdiğine açıklamasına “İnsanlığın uyanması için daha kaç masum can kaybedilmeli?” diyerek tepki gösterdi.

Ocean Viking Arama Kurtarma Koordinatörü Luisa Albera, göçmen yardım gemisi Ocean Viking’in Libya’nın başkenti Trablus’un kuzeydoğusunda göçmenleri taşıyan bir lastik botun enkazına ulaştıklarını bildirdiğini açıkladı.

Albera, yaklaşık 130 kişinin bulunduğu teknenin tehlikede olduğunu ancak geminin tekneye en az 10 saat uzaklıkta bulunduğunu ifade etti. Albera olaya ilişkin yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı:

“Sorumlu denizcilik yetkililerinden destek almadan acımasızca arama yaparken, ticaret gemisi My Rose tarafından suda üç cansız beden tespit edildi.

Kısa süre sonra Frontex uçağı bir lastik botun enkazını gördü. Olay yerine geldiğimizden beri, enkazın çevresinde en az on cansız beden gördük ve hayatta kalan kimse bulamadı.

Bu trajedi, Uluslararası sularda Libya Sahil Güvenliği tarafından durdurulan aşırı kalabalık bir lastik botta ölen bir kadın ve çocuğun Uluslararası Göç Örgütü’nün paylaştığı korkunç haberden sadece bir gün sonra geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL