TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 18.052
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 281
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 28.896
DÜNYA SPOR

Avrupa Süper Ligi: İngiliz kulüplerinin ardından Inter, Atletico Madrid ve Milan da ligden çekildi

Avrupa Süper Ligi’nin kurucuları arasında yer alan altı İngiliz kulübünden sonra İtalya’dan Juventus ve Inter Milan ile İspanya’dan Atletico Madrid de ligden çekildiklerini açıkladı. Böylece projeden çekildiğini açıklamayan yalnızca üç..

Avrupa Süper Ligi: İngiliz kulüplerinin ardından Inter, Atletico Madrid ve Milan da ligden çekildi

Avrupa Süper Ligi’nin kurucuları arasında yer alan altı İngiliz kulübünden sonra İtalya’dan Juventus ve Inter Milan ile İspanya’dan Atletico Madrid de ligden çekildiklerini açıkladı. Böylece projeden çekildiğini açıklamayan yalnızca üç kulüp kaldı: Real Madrid, Barcelona ve Juventus. Kulüplerin imzaladıkları katılım belgelerinin ne kadar bağlayıcı olduğu ise belirsiz.

İlk olarak dün akşam Manchester City, Avrupa Süper Ligi’nden çekilme sürecini başlattı, onu takip eden Chelsea çekilmek için gerekli belgeleri hazırladığını bildirdi.

Ardından Arsenal, Liverpool, Manchester United ve Tottenham da Avrupa Süper Ligi’nden çekileceklerini açıkladı.

Arsenal “Bir hata yaptık, özür dileriz” ifadelerini kullanırken, Tottenham da bu projenin yarattığı gerilim nedeniyle pişman olduklarını duyurdu.

Bugün Juventus Başkanı Andrea Agnelli’nin projenin gerçekleşmesinin mümkün görünmediğini açıklamasının ardından Inter de projeden çekildiğini duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada “Artık Süper Lig projesinin bir parçası değiliz. Taraftarlarımıza en iyi futbol tecrübesini sunmaya adanmış durumdayız” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL