reklam
reklam

SON DAKİKA

Ege7Gün Aydın, İzmir ve Ege’den Son Dakika Haberleri
reklam

Aydın’da çete gibi internet kullanıcısı profilleri var!…

Aydın’da çete gibi internet kullanıcısı profilleri var!…
Bu haber 06 Ekim 2020 - 17:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aydın internet platformunda hep aynı kişiler var:

Sosyal medyalarda dolananlar hep aynı insanlar

Adeta interneti kontrol etsinler diye parayla tutulmuş gibi;

Zaten bir kısmı bildiğiniz maaşlı veya bankamatik memuru “TROL”

Bunlardan çekinmiyorum kişisel facebook sayfamdan bugüne kadar onbinlerce kişiyi sildim, listemde aile dostu birkaç kişi dışında kimse kalmadı!..

Bunların işi dedikodu üretmek, paylaşım beğeni ve yorum yapmak!..

Onlara şunu söyleyeyim: Aydın ilinde; hadi diyelim ki siyaset manyağı olarak 20 bin kişisiniz, geriye en az 280 bin internet kullanıcısı daha kalıyor!..

İşte benim hedef kitlem bunlardır;

Temiz, naif ve güzel insanlar!..

BİZE ENGEL OLAMAYACAKSINIZ!..
Yakında 6 haber sitemizin en az 3 tanesi Aydın ve İzmir aramalarında en önlere geldiğinde ve yukarıda sözünü ettiğim temiz, naif ve siyasetten uzak güzel Aydın insanları sitelerimize girmeye başladığında, işte o zaman bendenizin sosyal medya sayfasında kimse yokmuş, hiçbir paylaşım olmuyormuş, filan falan bunların hiçbir önemi kalmayacak, sözünü ettiğim ve Aydında çeteleşen ve siyasetle uğraşan internet kullanıcılarının ipliğini çekinmeden pazara çıkaracağız!..
Sitelerimiz bugün-yarın Aydın’ı sallamaya başlayacaktır, ha bugün, ha yarın, oldu olacak…
Eli kulağında!..

AYDIN 1980 TÜRKİYESİ GİBİ

Aydın 1980’lerdeki Türkiye’yi anımsatıyor bana;

Semt pazarları
Şehiriçi minibüsler
Su kesintileri
Değnekçiler
Bozuk yollar
Yanına yaklaşılmayan çöp konteynerleri

Tek farkı şu: 80’lerde insanlık vardı, şimdi sizlere ömür!..

AK PARTİDEN BİR RİCAM VAR!..
Aydınlılara 1980 nostaljisini tam yaşatmak için lütfen;
İlaç kuyrukları
Hastane çileleri
Hergün hastanede rehin kalan ve hastasını alamayan kişilerin dramı haberleri
Daha yoğun su ve elektrik kesintisi
Tüpgaz, sanayağ kuyrukları
Ayda %100 enflasyon
Bol sıfırlı Türk liraları
Tezgah altından satılan şeker ve sigara mevzuları
ucuza sigara ve içki konuları
kara tren yolculukları
Balık istifa belediye otobüsü durumları
ve hafiften bir terör
ve an itibariyle aklıma gelmeyen bir sürü olumsuzluklar!..
olursa, Aydınlılar çok daha mutlu olacaklardır
Diye düşünmekteyim!..
Bunların yokluğunun sebebi sizlersiniz Ak Partililer
Bunları da isteriz ki, eksiksiz olsun!..

ŞIMARIK VE DOYUMSUZ BİR OKUYUCU KİTLESİ OLUŞTU!..

Şımarık, saygısız, görgüsüz, bencil ve yüksek miktarda kibirli bir okuyucu kitlesi

Aydınlı, kan, kumpas, cinayet, ölüm, dehşet istiyor!..

Aslında sadece Aydınlı değil, iyice sapıtan Türk okuyucu kitlesi artık haber okumuyor!..
Video izliyor!..
TV seyrediyor!..

Kan, gözyaşı, ölüm, cinayet, kumpas ve buna benzer bilumum şeyler olursa tıklıyor, şööyle bir göz gezdiriyor!..
Yine okumuyor!..
Gazeteler ise iyice unutuldu, kimsenin gazete okuduğu yok!..
Radyoyu ise açan yok!..

Herkes yorumcu olmuş, fink atıyor, sosyal medyalarda gazeteci beğenmiyor!..
Eskiden gazeteciler vatandaşı eleştirirken, yanlışlarını söylerken…
Şimdi vatandaşın egosu ve kibiri öyle yüksek derecelere ulaştı ki!..
Yapamazsa
Zaten gidiyor kendine zarar veriyor!..
bazen de hıncını masum başkasından çıkarıyor…

Yapın yapın, diğerleri okusun!..
Bize haber çıksın!..

Unutmayın
Bizden haber çıkmaz
Sizden haber çıkmaz ise!..
Şayet!..

NAMUSSUZ OKUYUCU KİTLESİ!..
Bir de namussuz okuyucu kitlesi vardır internette, onlara bir haber sunarsınız, ilk haberi sizden alır ama o haberi tıklayıp sizin sitenizde okumaz veya izlemez, sebep nedir biliyor musunuz?: Doyumsuzluk, çünkü artık herkes doyumsuz ve vahşi okuyucudur, düşünce şudur “Şimdi burada fazla detay yoktur, ben en iyisi ulusal yani yaygın medyalardan birine gideyim örneğin “Sabah, Sözcü, Hürriyet” gibi sitelere giderler, TV kanallarını şöyle bir karıştırırlar, sizden gördükleri haberi detayı yoktur diye oralarda arayıp bulup okurlar veya izlerler!..
İşte ben bunlara “Namussuz okuyucu” diyorum!..
Bilmem sizler ne dersiniz!..

Bunlar bir de genelde marka olmayan sitelerde haber okumazlar, halbuki tek tıklamayla hiçbir reklam görmeden ve beklemeden okuyacakken, detay yoktur burada deyip örneğin Sözcü’nün haber sitesine giderler, bir haberin videosunu izlemek için 10 dakika reklam izlerler, belki de sıkılıp yine sizin sitenize dönerler, işte böyle dehşet ve marka düşkünlüğü oluştu milletimizde, yani kısaca milletimizin artık bir Amerikan vatandaşı bilincinden farklı bir Türklük bilinci kalmadı, hele gençler,  neyse bu gençler bizim gençlerimiz, bunun için özel bir köşe yazarız, ahlaksızlıklarını ancak tek bir köşe yazısında toplamak mümkün olabilir…

MARKA DÜŞKÜNLÜĞÜ AHLAKSIZLIĞIN EN ÖNEMLİ NEDENİ?
Ülkemizde 18 yaşını doldurmuş bir genç kız, kadın-erkek eşitliği olduğu için ailesinin alamadığı bir İphone 11 son model telefon için kendini satmaya hazırdır ve ülkemiz bunun örnekleriyle doludur, illa İphone olucak, samsung filan kesmez bizim gençlerimizi, niye: Çünkü öbüründe İphone 11 var, onda niye olmasın ki, onun nesi eksik ki?

Evet yaşı 18’dir ve artık kadın-erkek eşitliği vardır, evlendiğinde bekaretin filan hiçbir önemi yoktur, çünkü namus iki bacak arasında değildir, budur? Cevap budur!..

AYDIN’IN ÜVEY EVLADI OLARAK ZAMLAR KONUSUNDAKİ DÜŞÜNCEM
Zamlar almış başını gidiyor, hergün  herşeye zam yapılıyor fakat Ege ve Trakya bölgesi için özel zamlar uygulanmalı, bu bölgelere daha fazla zam uygulanmalı, ayrımcılık yapılmalıdır, zira bölgeler zengin ve varlıklıdır… Aydın, Ege ve Trakya’da yerel yönetimlerin yaptığı ayrımcılıklar karşısında hükümet kanadının da örneğin yapılan akaryakıt zamlarını buralara özel DAHA FAZLA oranlarda yansıtılması adaleti sağlayacaktır… Bu da bir öneri!.. Neden olmasın!..
Sadece akaryakıt zamları değil, her konuda yerel yönetimlerin yaptığı ayrımcılıklar gibi ayrımcılıklar yapılmalıdır, bölge müsaittir!..

ADAM SIRADAN, AMA BEĞENİLER YÜZLERCE, BİNLERCE

Adam sıradan esnaf ha, sıradan bir vatandaş, hiçbir özelliği yok, sayfasında bakıyorsun 5000 kişiyi doldurmuş, 5000’de takipçi yapmış… Her paylaşımı yüzlerce, binlerce beğeni alıyor, yorumlar yapılıyor, paylaşımlar o biçim…
Meğer biz gasteci geçiniyoz ya, sıradan değiliz, biraz gözönündeyiz diyoruz ya, yav meğer bizler acaip “Sıradan” insanlarmışız da haberimiz yok!..

Biz millete canlı-canlı birşeyler aktarmaya çalışıyoruz, haber peşinde koşturup dünyanın emeğini harcayıp, bu haberi sayfamızda paylaşıyoruz, Allah Allaah, ne bir beğeni, ne bir yorum, ne de bir paylaşım var!..

Aslında bu sadece bana özel bir durum değil, diğer gazeteci arkadaşların çoğunun sayfası böyle, sıradan vatandaşın 10’da biri kadar icraat yok!… Ben biraz agresif davranıyorum, herkesi azarlayıp, laf sokuyorum diye bana hiçbirşey yok!…

O zaman ananızın damına kadar yolunuz var!..

SOSYAL MEDYA HAYATIMIZA ÖYLE GİRMİŞ Kİ!.. İNTİKAMLAR BİLE BURADAN ALINIYOR!..
Adam kendisini sayfamdan sildim diye daha önce beğendiği sayfamızı üşenmiyor gidiyor buluyor ve o beğeniyi kaldırıyor, düşünün artık, benim de çok sanki ipimde, ittirgit hıyar, sanki senin beğendiğin veya beğenmediğin sayfamla benden birşey eksilteceksin öküzoğluöküz ali essalem…
Düşünün, adamı sosyal medya sayfamdan sildim diye her zaman aldığı selamımı almıyor, selamımı canlı canlı veriyorum ha, telefonuma çıkmıyor, ittirgit hayatımdan öküzoğluöküz!…sokmuşum senin sosyal medyana da sana da hıyar!…

KAÇAK YAPILARI NEDEN KİMSE GÖRMÜYOR?

CHP’li belediyenin yönettiği Efeler’de son dönemlerde kaçak yapılar dikkatlerden kaçmıyor. Bir çok binada görünen kaçak katlara CHP’li belediyenin müdahale edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Efeler’de şikayet konusu olan kaçak çatı katları ile ilgili yaptığımız araştırma, ‘Bu kadarı da olmaz’ dedirten cinsten.

Efeler’in Orta Mahalle, Cuma Mahallesi, Zafer Mahallesi gibi merkez mahalleleri başta olmak üzere, tüm mahallelerde kaçak çatı katına rastlamak mümkün.

AYDINLI İÇİN FAYDALI BİR İŞ YAPARSAM ALLAH BENİ KAHR-I PERİŞAN ETSİN!..
13 yıldır yaptım, tek bir internet sitem yayında olsa, bir dergi veya gazete çıkartsam bu aslında “Aydın”ın reklamıdır, reklamdır, bilinirliği artırır, faydalı bir iştir, bunun üzerine bir de tanıtımlar röportajlar, canlı yayınlar, radyo yayınları vs. yaptınız mı bu bölgeyi Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden daha iyi tanıtırsınız!..
Ama artık yok, yok, bunlar yok!..
Enayiliğimize doyduk artık…
Buranın insanını anladık, doyumsuz ve paraya tapan kafaları tanıdık!..
Efelik, mefelik, delikanlılık, adamlık madamlık tarihe karışmış!…
Bundan böyle kendimiz için yaparız ne yaparsak, kendi çıkarımızı düşünürüz olur-biter, çıkarımız yoksa yapmayız!..

PARAYI VEREN ÇATIYI KURUYOR MU?

Bazı mahallelerde aynı sokak içinde bile birçok kaçak çatı göze çarpıyor. Kimisi kuş gözü şeklinde dikkat çekmeyecek yapılar yaparken, kimisi ise çatı katlarını daireye dönüştürmüş durumda. Çoğunun plan tadilatı olmadan çatı katı yaptığı biliniyor. Balkonu kapatmak için bile belediyeden izin almak gerekirken, çatı katını devasa dairelere dönüştüren binlerce mülk sahibi, bu izni kimden alıyor? Yoksa ilçede ayyuka çıkan ve ‘Parayı veren çatıyı kuruyor’ şikayetleri doğru mu?

PKK VE YANDAŞLARININ YENİ İŞİ: DEDİKODU 
Dağda yenilen ve militanı kalmayan PKK ve HDP yandaşlarının yeni işi, vatandaşlar arasına nifak sokmaya çalışmak, karı gibi herşeyin dedikodusunu yapmak, milleti birbirine düşürmeye çalışmak, ormanları yakmak, önceden de yaptıkları asimetrik psikolojik harbi halkın içine sokmak, evet PKK ve HDP yandaşlarının yeni stratejileri bana göre bunlar, bir de Ülkücü geçinip PKK’lı olanlar var, bu ise büyük bir Handikap!.. Bu PKK’lı Ülkücüler PKK’lılardan çok daha tehlikeli, bunların amacı PARA!.. HDP’lilerle yatıp kalkarak rant elde etmek, para kazanmak, yani PARA!…

HABERE BEDAVA ULAŞILIYORSA!..

Habere, hem de dünya haberlerine beş kuruş harcamadan, başta TV, sonra İnternet ile anında bedava ulaşan okuyucu kitlesine karşın Basın Kuruluşları bugüne kadar özellikle internet haberciliği için gözle görülür, elle tutulur bir icraat sergileyemedi, medya kuruluşları haber siteleri ağırlıklı olarak reklam peşinde koşturarak, medyalarına reklam alarak ayakta durmaya çalışıyor, cemiyet başkanları ise anca protokol yemeklerinde gezip, zengin gazetecileri ve işadamlarını ev sahibi yapmaya çalışmakla meşgul…

Öneri: Gazeteciler sosyal medyalarda haber paylaşmamalı, sadece medyalarının reklamını yapmalıdır, sosyal medyalarda haber paylaşımı yasaklanırsa, bu bir derece internet haber sitelerine olan ilgiyi ve reklamı artıracaktır, digital yayıncılıktan anlamayan cemiyet başkanları ve dinazorlar bu işin peşini bırakıp, artık tatile çıkmalıdır…

Digital yayıncılığı iyi bilen gazeteciler bu cemiyetlerin başıma geçmeli, zira ancak bunlarla biryere gelinebilir, çok pahalı olan haber üretimi, çağın gereklerini bilen kişilerle gelir elde edebilir…

SİTELERİMİZE SİYASİ HABER GİRMEYECEĞİZ

Haber sitelerimize bundan böyle siyasi kişiliklerin haberlerini girmeyeceğiz, kendilerinden özel talep olursa bunu ancak o zaman değerlendireceğiz.
Fakat muhtarlık, belediye başkanlığı gibi seçilmiş kişilerin ve siyasi kimliği olmayan STK Başkanlarının haberlerini yayınlamaya, kendileri dilerse canlı TV yayını da yapılabilir…

Evet bu akşamki anırmamız sona erdi, herkes bildiğini okumaya devam edecek nasıl olsa,
Ne yazsak boş olduğunu bildiğimizden kelli…

Biz zaten ne anlarız ki Aydının sorunundan filan, ne de olsa Aydın’ın öz evladı değiliz!..
Buranın sorunlarını Aydın’ın öz evlatları bilir ve onlar çözer!..

Dışardan nasıl göründüğü hiç önemli değildir!..
Kendi tercihiniz olduğu için!..
Beter olun!…
Çünkü bu iki kelimeyi hakediyorsunuz!..

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA