reklam
reklam

SON DAKİKA

Ege7Gün Aydın, İzmir ve Ege’den Son Dakika Haberleri
reklam

“Aydınlının parası şantaja gidiyor”

Denge Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Aydın, Denge Grup ile ilgili olarak bazı medyalarda çıkan haberler ve iddialarla ilgili olarak açtı ağzını yumdu gözünü… Emin Aydın karalama kampanyası ve iftiralar devam ederse, biz ise “Gerçekleri ifşa etmek zorunda kalacağız” dedi!..

“Aydınlının parası şantaja gidiyor”
Bu haber 27 Kasım 2020 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Denge Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Aydın, Denge Grup ile ilgili olarak bazı medyalarda çıkan haberler ve iddialarla ilgili olarak açtı ağzını yumdu gözünü… Emin Aydın karalama kampanyası ve iftiralar devam ederse, biz ise “Gerçekleri ifşa etmek zorunda kalacağız” dedi!..

Haftaiçi her gün tvDEN ekranlarında izleyiciyle buluşan Emin Aydın’la Günaydın programında Gazeteci Aydın, Aydın halkının hizmeti için kullanılması gereken kaynakların şantaja harcandığını dile getirerek, “Belediyelerin paralarını cinsel içerikli fotoğrafları ve görüntüleri bulunduğu için şantaja yem eden Belediye Başkanlarını uyarıyorum. Eğer siz şantajcının yemi olmaya devam ederseniz, sizleri biz ifşa etmek zorunda kalacağız. Lütfen şantajcıya prim vermeyin” dedi.

Gazeteci Emin Aydın’ın hazırlayıp sunduğu Emin Aydın’la Günaydın programında Aydın, Aydın’ın kaynaklarının halka hizmet olmak yerine şantaja gittiğini söyledi. Kaynakların yöneticilerin suçlarını örtmek için harcandığını ifade eden Aydın, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bir takım sıkıntılarından dolayı Aydın’a çöreklenmiş örgütler var. Çerçioğlu’na ‘Seni suçtan kurtaracağız’ diyen insanlar var. Bu nedenle Çerçioğlu’nun Aydın Büyük Belediyesi’ni zarara uğrattığı olaylar var” dedi.

Belediyenin zarara uğradığıyla ilgili bir olayı örnek gösteren Aydın, “Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarının şantaja gittiğinin göstergelerinden biri Atatürk Spor Kompleksi. Aydın Büyükşehir Belediyesi bu tesisi beş milyon dolara yaptı. Bu tesis Aydın’dan milli yüzücülerin yetişmesi için yapıldı, halka bu şekilde anlatıldı. Kompleksin yapımı çok kısa sürede bitti. Ama bu tesis vatandaşın kullanımına açılmadı. Belediye burayı kendi şirketine, belediyenin şirketi de bir müstecire verdi. Tesisi kiralayan müstecir de tesisi üst düzey gelire sahip vatandaşların kullanabileceği şekilde işletmeye başladı. Bu müstecir FETÖ Borsası nedeniyle tutukluyken evinde öldürülen AK Parti İzmir Eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtulmuş ve kardeşi Şaban Kurtulmuş” diye konuştu.

“ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ ÇERÇİOĞLU’NUN FETÖ BORSASINA KIYAĞI”

Tesisin Kurtulmuş’lar tarafından işletildiğine dikkat çeken Aydın, “Tesisi Kurtulmuş’ların işletmesinin sebebinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun FETÖ ile irtibatı ve iltikası olduğunu belirten bir takım belgelerin ortadan kaldırılmasına yönelik verilen sözler olduğu iddia ediliyor. FETÖ Borsası diye adlandırılan organizasyonun Çerçioğlu’na kıyağına karşılık Çerçioğlu’nun da onlara kıyak yaptığı belirtiliyor. Bu kıyağın 5 milyon dolarlık tesisle sınırlı olmadığı başka paraların da harcandığı konuşuluyor. Erkan Karaaslan’la ilgili durumlar da var. 36 ay Cumhuriyet Savcısında bekledikten sonra takipsizlik kararı verilen dosyalar var” dedi.

Aydın’ın kaynaklarının Aydınlıya hizmet olarak kullanılmak yerine farklı işler için kullanıldığını ifade eden Aydın, “Aydın’ın kaynakları ‘Özlem Hanım tutuklanmasın, cezaevine girmesin, görevinden olmasın’ diye bir yerlere aktarılıyor. Bir yerlere Aydın halkının hizmeti için kullanılması gereken paralar gönderiliyor iddiaları çok yaygın” diye konuştu.

“NAZİLLİ BELEDİYESİ’NDE YOLSUZLUK İDDİALARI VAR”

Yargıya taşınan ve sürecin devam ettiği dosyaların olduğunu belirten Aydın, “Bu iddialar Çerçioğlu’yla sınırlı değil. Nazilli Belediyesi’nden çok kötü kokular geliyor. Nazilli Belediyesi’nde bir takım sayıştay denetçisinin raporuyla belgelendiği iddia edilen zimmet ve yolsuzluk işleri var. Kuşadası Belediyesi’nden de benzer haberler geliyor. İhalelerle ilgili Kuşadası Belediyesi’nde sıkıntılar var” dedi.

“BAŞKANIN BİREYSEL HATASININ FATURASI BELEDİYEYE ÖDETTİRİLMEMELİ”

Aydın’da birçok belediye başkanının da şantaj mağduru olduğunu dile getiren Aydın, “Belediye Başkanlarına yapılan şantajın bedelini Belediye Başkanları şahsen ödemiyor, şantajın bedeli belediye kasalarından gidiyor. İncirliova Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Karacasu Belediyesi daha başka belediyelerde de şantaj nedeniyle belediyenin kaynaklarının çakala çukala yem edildiği yönünde yoğun bilgiler var. Belediye Başkanlarının cinsel hayatıyla ilgili bazı fotoğraf ya da görüntülerle şantaj yapılıyor. Başkanın bireysel hatasının faturası belediyelere ödettirilmemeli. Başkanlar çıkıp halkından özür dilemeli. Halkına açıklama yapıp ‘Benimle ilgili görüntüler var ama ben vatandaşın parasını şantajcıya yem etmem’ diyen Belediye Başkanı kahraman olur. Çünkü onların özel yaşamı kimseyi ilgilendirmez” dedi.

“ŞANTAJCININ YEMİ OLMAYA DEVAM EDERSENİZ SİZİ BİZ İFŞA EDECEĞİZ”

Aydın’daki belediye başkanlarına seslenen Aydın, “Belediyelerin paralarını cinsel içerikli fotoğrafları ve görüntüleri bulunduğu için şantaja yem eden Belediye Başkanlarını ben uyarıyorum. Eğer siz şantajcının yemi olmaya devam ederseniz sizleri biz ifşa etmek zorunda kalacağız. Lütfen şantajcıya prim vermeyin. Belediye Başkanlarının bireysel hatalarını özellikle cinsel içerikli fotoğraf veya görüntülerini elinde bulundurup da Belediye Başkanlarını şantaja zorlayan gazeteci kılığındaki kişilere prim veren Belediye Başkanları bunu sürdürürse -kaldı ki o görüntüler herkesin elinde var- biz ifşa etmek zorunda kalacağız” diye konuştu.

Aydın, “Aydın’da kanunlar doğru uygulansaydı Aydın’ın kaynakları böyle şantaja gitmezdi, Aydınlıya hizmet olarak kullanılırdı. Türkiye’deki en pahalı suyu Aydınlılar içiyor mesela. Bu işin partiyle hiçbir ilgisi yok. Bakın Eskişehir Büyükşehir Belediyesi vatandaş için başarılı çalışmalar yapıyor. CHP’li başka belediyelerde de bu başarıyı görmek mümkün. Çerçioğlu başarısız mı derseniz, Çerçioğlu da başarılı. Ama sadece kendi tanıtımı ve kendi reklamı konusunda çok başarılı. Çerçioğlu’yla ilgili olumlu algı oluşturmak da başarılı. Bunu da maalesef Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarıyla yapıyor. O kadar para harcasanız herhangi birini de Çerçioğlu kadar başarılı gösterebilirsiniz. Güneş balçıkla sıvanmadığı gibi başarısızlık da süsle püsle örtülemiyor” dedi.

“ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ DEŞİLİRSE ÇOK ŞEY ORTAYA ÇIKAR”

Aydın’da rüşvet iddialarInın da olduğunu ifade eden Aydın, “Aydın’da rüşvet iddiaları var ve çok büyük rakamlardan söz ediliyor. Bazı savcılarla ilgili ilintiler, ilişkiler var. Çok önemli devlet görevlilerinin de içinde bulunduğu oluşumlar var. Atatürk Spor Kompleksi deşilirse Aydın’da birçok olay ortaya çıkar diye düşünüyorum. Bir yandan bunlar yapılırken Aydın halkının yüzüne nasıl baktıklarına da çok şaşırıyorum. Rüşvetle milleti susturarak nereye kadar yapılan yanlışları örtebilecekler? Aydın’ın kaynakları çöpe boşuna gitmesin. Aydınlının parasıyla kimse kendi suçunu örtmesin” diye konuştu.

Kaynak: Aydın Denge (DUYGU DİLEK)

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA