TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503

ADÜ’den teknoloji geliştirme konusunda önemli başarı, 2. oldu

Sanayi ve Teknoji Bakanlığı tarafından 2020 yılı teknoloji bölgeleri performans endeksleri sonuçları açıklandı. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) erken aşama (5 yaşından küçük) teknoloji geliştirme bölgeleri kuluçka faaliyetleri içerisinde 2. sırada..

ADÜ’den teknoloji geliştirme konusunda önemli başarı, 2. oldu

Sanayi ve Teknoji Bakanlığı tarafından 2020 yılı teknoloji bölgeleri performans endeksleri sonuçları açıklandı. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) erken aşama (5 yaşından küçük) teknoloji geliştirme bölgeleri kuluçka faaliyetleri içerisinde 2. sırada yer aldı.

ADÜ Teknokent Kuluçka faaliyetlerine verdiği önemin sonuçlarını alıyor. Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yer alana kuluçka merkezleri girişimcilerin fikirlerin geliştiği ve ticarileştiği ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın en önem verdiği katman olarak biliniyor.

Bu doğrultuda Kuluçka merkezleri 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nda belirtildiği üzere özellikle genç ve yeni işletmeleri geliştirmek amacıyla; girişimci firmalara ofis hizmetleri, ekipman desteği, yönetim desteği, mali kaynaklara erişim, kritik iş ve teknik destek hizmetlerinin bir çatı altında tek elden sağlandığı yapılar” olarak belirtiliyor.
Kuluçka merkezinde gerçekleştirilen faaliyetler ile girişimcilerin ilk aamadan itibaren yenilikçi bir yaklaşımla iş fikirlerini geliştirilerek hayata geçirilmesi noktasında kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını teşvik ederek ekonomik gelişmeye ve büyümeye destek sağlıyor.
Aydın ADÜ Teknokent A.Ş. ülkemiz Ar-Ge faaliyetlerinin en önemli aktöro alan Kuluçka (yeni girişimci) firmalarına yönelik faaliyetlerde tüm Teknokentler arasında 6.sırada yer alırken, 5 yaşından küçük erken aşama Teknokentler arasında 2. sırada yer aldı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü’nün resmi açıklaması aşağıdaki gibi.

Erken aşama (5 yaşından küçük) teknoloji geliştirme bölgeleri kuluçka faaliyetleri içindeki yeri (ADÜ TEKNOKENT): 2. sıra
Tüm teknoloji geliştirme bölgeleri sayısı: 89
Endekse dahil edilen teknoloji geliştirme bölgeleri sayısı: 63
Tüm teknoloji geliştirme bölgeleri içerisindeki yeri (ADÜ TEKNOKENT): 30. sıra
Tüm teknoloji geliştirme bölgeleri kuluçka faaliyetleri içerisindeki yeri (ADÜ TEKNOKENT): 6. Sıra
Erken aşama teknoloji geliştirme bölgeleri sayısı (5 yaşından küçük): 40
Endekse dahil edilen erken aşama teknoloi geliştirme bölgeleri sayısı: 14
Erken aşama (5 yaşından küçük) teknoloji geliştirme bölgeleri kategorisindeki yeri (ADÜ TEKNOKENT): 5. sıra
Erken aşama (5 yaşından küçük) teknoloji geliştirme bölgeleri kuluçka faaliyetleri içerisindeki yeri (ADÜ TEKNOKENT) 2. sıra

HABERE KONU SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞININ RESMİ RAPORU İSE AŞAĞIDAKİ GİBİ:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL