TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 416.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 77.434
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 188
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.501
MAGAZİN

Beyazıt Öztürk’ün avukatından habere yalanlama!

Beyazıt Öztürk’ün avukatından basında yer alan haberle ilgili açıklama geldi. Öztürk’ün avukatı Talat Güneş, Milliyet Cadde internet sitesindeki ‘Beyazıt Öztürk’e dava! ‘Mal varlığına el konulsun” başlıklı haberi yalanlayarak dosyada ‘Gizlilik..

Beyazıt Öztürk’ün avukatından habere yalanlama!

Beyazıt Öztürk’ün avukatından basında yer alan haberle ilgili açıklama geldi. Öztürk’ün avukatı Talat Güneş, Milliyet Cadde internet sitesindeki ‘Beyazıt Öztürk’e dava! ‘Mal varlığına el konulsun” başlıklı haberi yalanlayarak dosyada ‘Gizlilik Kararı’ talebinde bulundu

Beyazıt Öztürk’ün avukatı Talat Güneş, Milliyet Cadde internet sitesinde yayınlanan ‘Beyazıt Öztürk’e dava! ‘Mal varlığına el konulsun” başlıklı haberle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Tedbir talebinin REDDİNE’ şeklinde karar verildiği halde, sanki 30-40 yıllık sanat hayatı bitmiş gibi göstererek mal varlığına tedbir konulmuş ve mahvına sebep olmuş” şeklinde asılsız ve sansasyonel haber yapıldığını belirterek mahkemeden derdest olan dosyanın içeriğine taraflar dışındaki kişilerin ulaşımının engellenmesi için ‘Gizlilik Kararı’ talebinde bulundu.

Avukat Talat Güneş imzalı yazılı açıklama ektedir…

İSTANBUL 12. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA
DOSYA NO : 2021/531
E.DAVALI : Beyaz Gösteri Hizmetleri Beyazıt Öztürk
VEKİLİ : Av. Talat Güneş
DAVACI : Rıza Cerit (Riba Events)
VEKİLİ : Av. Eda Salman
KONU : Duruşmaların kapalı yapılması ve dosyada gizlilik kararı verilmesi talebimizi içerir dilekçemizdir.

AÇIKLAMALARIMIZ:Sayın Mahkemenizin yukarıda esas numarası verilen dosyasının 25.08.2021 tarihli Tensip Zaptında ilk duruşmanın 19/01/2022 günü saat 10:40’da görülmesine karar verilmiştir. Ekte sunmuş olduğumuz haber çıktıklarından da görüleceği üzere, huzurdaki dosyanın içeriği hakkında gerçeği tam anlamıyla yansıtmayan, müvekilimizi geri dönülmez şekilde mağdur edecek nitelikte “mal varlığına tedbir konulsun, haciz konulsun” gibi taleplerin olduğuna dair haberler yayımlanmıştır. Müvekkilimiz halen Sanatının doruğunda olan, en az 30 yıldan beri toplumun gözü önünde saygın kişiliğini ve kimliğini korumuş, televizyonlarda çeşitli proğramlarda sürekli yer almış,konserlerde, stantlarda, reklamlardaki varlığı ile halkın sürekli gözü önünde onuruyla,şerefiyle, yurt içinde ve yurt dışında ülkesini temsil etmiştir. Dolayısıyla, böylesine topluma mal olmuş bir kişinin, yukarıda ve ekte sunmuş olduğumuz asılsız ve abartılı haberlerle nasıl yıpratıldığını, hangi amaçla bu haberin yapıldığını tahmin etmenin çok zor olmadığına inanmaktayız. Bu nedenle müvekkilimizin sanat yaşamını zedelemek amacıyla uzun süredir, ara ara bu yönde sansasyonel, gerçek dışı, yalan haberler topluma yayılarak bundan menfaat sağlamaya yönelen kişi ve kurumların engellenmesi bakımından, Dosyada mübrez 25.08.2021 tarihli Tensip Zaptında ve aynı tarihli ara kararda da davacı vekilinin “Tedbir talebinin REDDİNE” şeklinde karar verildiği halde, sanki, 30-40 yıllık sanat hayatı bitmiş gibi göstererek mal varlığına Tedbir konulmuş ve mahfına sebep olunmuş, zafer kazanılmış hale sokulmasına müsaade edilmemesi Sayın Mahkemenizinde buna engel olunması en doğal beklentimizdir. Bu sebeple; Müvekkilimiz, taraf olduğu ve engellenemeyecek mağduriyetlerinin doğmasına acilen engel olmak için ekteki haber çıktıları da incelendiğinde nasıl bir sansasyonel haber yaratıldığını görüleceğini, bu nedenle Mahekemenizde derdest olan dosya içeriğine taraflar dışındaki kişilerin ulaşımının engellenmesi ve bu yönde GİZLİLİK KARARI verilmesini, Sayın Mahkemenizden talep etme zorunluluğumuz hasıl olmuştur.Bu nedenler doğrultusunda, Sayın Mahkemenizden huzurdaki davanın duruşmalarının 3.kişilere kapalı yapılmasını ve dosyada gizlilik kararı alınması talebimizin kabulüne karar verilmesini saygılarımızla vekaleten arz ve talep ederiz.

15.12.2021Davalı Vekili
Av. Talat Güneş
E-İmzalıdır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL