casino siteleri slot siteleri
SARIZEYBEKLER

Celal Şengör Hoca reytingleri sarstı

HABER 02.02.2024 - 23:38, Güncelleme: 02.02.2024 - 23:43 1006 kez okundu.
 

Celal Şengör Hoca reytingleri sarstı

CELAL ŞENGÖR HOCA REYTİNGLERİ SARSTI; LAAA DÜŞÜNMEYİN!! HARİTA ÖNÜNÜZDE: ATATÜRK..

Türk halkının özellikle deprem felaketleri sonrası gündemine giren yer bilimci, akademisyen Celal Şengör; birkaç gün öncesi halka açık olarak yaptığı Atatürk ve 21. yüzyıl konulu toplantısında, neredeyse Atatürk'ün Nutuk adlı başucu kitabını özet kılacak harika bir proğrama imza atıyordu. Celal Şengör'ün, Atatürk'ü; Çanakkale Savaşı'nda dünya askeri literatürüne mucize ve dâhi bir komutan olarak girişinden, Kurtuluş Savaşı'na karar verişi, meclis toplantıları, Anadoluda başlattığı kongreleri ve kurtuluş mücadelesi seferberliği ile 30 Ağustos'a giden süreçteki cephe paylaşımlarına kadar, adeta o günlerin birinci tanığı gibi yaşayarak betimleyici öykülemesi dinleyenleri ve izleyen milyonları hayretler içinde bırakıyor ve büyük hayranlıkla karşılanıyordu. Rumeli göçmeni bir anne babanın çocuğu olan Şengör, daha önceki bir proğramının Atatürk'ü yâd ettiği karelerinde göz yaşlarına boğulmuştu. Hatay Samandağı depremi için aylar öncesi uyarılarda bulunan Celal Şengör'ün mucize güzellikte anlatımı olan bu dinletisinden özet temaları, vurguları verelim. ----Türkiye 21'ci asırda ne yapmalı diye bana soruyorlar. Dâhinin haritaları önünüzde diyorum. Önderimizi takip edin yeter. Öyle büyük miraslar bırakmış bizlere ki dünyada hiçbir askeri ve siyasi çağdaş dehâ onun seviyesine ulaşamıyor.  Onun için sadece 20. değil, 21. asrın da gerçek fenomeni ve belirleyeni. Asırlar geçtikçe sadece Türk Milletine değil, dünyaya sunduğu çağdaş çehre ve modern vizyon değişmiyor. ----- O şapkadan tavşan çıkaran değil, tavşandan şapka çıkaran bir dâhi. Bir subay ancak onun kadar eğitim ve görgüye sahip olabilir. Benzersiz, eşsiz. ---- İngiliz generalin, üstü konumunda Lord George'un ateş emrini dinlemedigi ve "Ben bir centilmene ve onun askerî birliğine ateş açtırmam"dediği muhteşem insan Atatürk. ----Yunan kralı Konstantin Türk bayrağını çiğnerken, ayağına serilen Yunan bayrağını, "o Yunan Milletinin şerefidir" diyerek çiğnemeyen asil bir insan o. ---Esir Yunan generallerine sigara ikram eden ve onlarla tatlı bir sohbete koyulan muhteşem bir insan figürü. ---İsmet İnönü, Fevzi Çakmak ve diğer general ve komutanlara en güzel şakaları yapan, onlara güven aşılayan, savaşın ortasında hayatla dalga geçen cephenin tam ortasında ölüme meydan okuyan bir komutan. ---Anzak askerleri için, "onlar artık Anadolu'da yatıyor ve bundan sonra bizim evlatlarımız" diyebilen tarifsiz bir insan. ----15 yıl içinde bir milleti orta çağdan yakın çağa iten bir devlet adamı. ---Devletini kurar kurmaz, hemen ardından bütün dünya ve Avrupa devletlerine  çağdaş hamleleri ve kanunları ile ders veren tek lider. ---Bugün Japonya'dan Amerika'ya, İngiltere'den Çine ismi en güzel şekilde yaşatılan tek gerçek önder o. Selahattin Çelik EGE7GÜN 
CELAL ŞENGÖR HOCA REYTİNGLERİ SARSTI; LAAA DÜŞÜNMEYİN!! HARİTA ÖNÜNÜZDE: ATATÜRK..

Türk halkının özellikle deprem felaketleri sonrası gündemine giren yer bilimci, akademisyen Celal Şengör; birkaç gün öncesi halka açık olarak yaptığı Atatürk ve 21. yüzyıl konulu toplantısında, neredeyse Atatürk'ün Nutuk adlı başucu kitabını özet kılacak harika bir proğrama imza atıyordu.

Celal Şengör'ün, Atatürk'ü; Çanakkale Savaşı'nda dünya askeri literatürüne mucize ve dâhi bir komutan olarak girişinden, Kurtuluş Savaşı'na karar verişi, meclis toplantıları, Anadoluda başlattığı kongreleri ve kurtuluş mücadelesi seferberliği ile 30 Ağustos'a giden süreçteki cephe paylaşımlarına kadar, adeta o günlerin birinci tanığı gibi yaşayarak betimleyici öykülemesi dinleyenleri ve izleyen milyonları hayretler içinde bırakıyor ve büyük hayranlıkla karşılanıyordu.
Rumeli göçmeni bir anne babanın çocuğu olan Şengör, daha önceki bir proğramının Atatürk'ü yâd ettiği karelerinde göz yaşlarına boğulmuştu.
Hatay Samandağı depremi için aylar öncesi uyarılarda bulunan Celal Şengör'ün mucize güzellikte anlatımı olan bu dinletisinden özet temaları, vurguları verelim.

----Türkiye 21'ci asırda ne yapmalı diye bana soruyorlar.
Dâhinin haritaları önünüzde diyorum.
Önderimizi takip edin yeter. Öyle büyük miraslar bırakmış bizlere ki dünyada hiçbir askeri ve siyasi çağdaş dehâ onun seviyesine ulaşamıyor. 
Onun için sadece 20. değil, 21. asrın da gerçek fenomeni ve belirleyeni. Asırlar geçtikçe sadece Türk Milletine değil, dünyaya sunduğu çağdaş çehre ve modern vizyon değişmiyor.
----- O şapkadan tavşan çıkaran değil, tavşandan şapka çıkaran bir dâhi.
Bir subay ancak onun kadar eğitim ve görgüye sahip olabilir. Benzersiz, eşsiz.
---- İngiliz generalin, üstü konumunda Lord George'un ateş emrini dinlemedigi ve "Ben bir centilmene ve onun askerî birliğine ateş açtırmam"dediği muhteşem insan Atatürk.
----Yunan kralı Konstantin Türk bayrağını çiğnerken, ayağına serilen Yunan bayrağını, "o Yunan Milletinin şerefidir" diyerek çiğnemeyen asil bir insan o.
---Esir Yunan generallerine sigara ikram eden ve onlarla tatlı bir sohbete koyulan muhteşem bir insan figürü.
---İsmet İnönü, Fevzi Çakmak ve diğer general ve komutanlara en güzel şakaları yapan, onlara güven aşılayan, savaşın ortasında hayatla dalga geçen cephenin tam ortasında ölüme meydan okuyan bir komutan.
---Anzak askerleri için, "onlar artık Anadolu'da yatıyor ve bundan sonra bizim evlatlarımız" diyebilen tarifsiz bir insan.
----15 yıl içinde bir milleti orta çağdan yakın çağa iten bir devlet adamı.
---Devletini kurar kurmaz, hemen ardından bütün dünya ve Avrupa devletlerine  çağdaş hamleleri ve kanunları ile ders veren tek lider.
---Bugün Japonya'dan Amerika'ya, İngiltere'den Çine ismi en güzel şekilde yaşatılan tek gerçek önder o.

Selahattin Çelik
EGE7GÜN 

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ege7gun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.