TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503

İncesaz Türk Sanat Müziği korosundan muhteşem konser

İncesaz Türk Sanat Müziği Korosunın düzenlediği konser İzmirli müzikseverlerden yoğun ilgi gördü. 2019 yılında “Türk Sanat Müziğini yaşatmayı” misyon edinilerek kurulan, İncesaz korosu, Mustafa Necati Kültür merkezinde muhteşem bir konser..

İncesaz Türk Sanat Müziği korosundan muhteşem konser

İncesaz Türk Sanat Müziği Korosunın düzenlediği konser İzmirli müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

2019 yılında “Türk Sanat Müziğini yaşatmayı” misyon edinilerek kurulan, İncesaz korosu, Mustafa Necati Kültür merkezinde muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

İnce saz Türk Sanat Müziği korosunun Mustafa Necati Kültür merkezinde, şef Okan Uslu’nun yönetiminde, gerçekleşen konser koro üyelerinin solo performansları ile başladı. Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi şef Okan Uslu’nun ikinci bölümdeki katılımıyla İzmirli sanatseverlere müzik dolu bir gece yaşattılar.

Konser sonunda İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Şef Okan Uslu’ya, çiçek takdim edilerek teşekkür edildi.

Şef Okan Uslu konser sonrası yaptığı açıklamada, “ Öncelikle seyircilerimize ve bizi bu gece yanlız bırakmayan bütün konuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Salonumuzu yine ağzına kadar doldurdular. Bizim incesaz ailesi olarak, ikinci konserimiz oldu. Yaklaşık olarak çalışmalarımız 3,5 yıldır sürüyor ama pandemi dolayısıyla ara vermek zorunda kaldık. İkinci konserimizi de çok şükür anlımızın akı ile tamamladık. Bütün izleyici ve konuklarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Bizler amatör müzik topluluğuyuz. Haliyle Türk Sanat Müziğini seven ilgi duyan insanlar geliyor. Aynı frekansı yakaladıımız için keyif aldılar. Repartuvarımızı beğenerek eşlik ettiler. Allah bir zeval vermez ise bahar aylarında yeni bir konser vermeyi düşünüyoruz. Herkese katkı ve desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İncesaz grubu Ergun Dumantepe, Ayşe Erturk, Ergin Oğuz , Sema Şahin, Ayfer Demirağ tarafından kuruldu. İlk konserini İsmet İnönü Kültür ve Sanat merkezinde veren grup, çalışmalarını 2022 yılında da yeni katılımlarla sürdürüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL