TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503
EKONOMİ İZMİR HABERLERİ

Libya-İzmir 25 yıl sonra gemi seferleri başladı

İzmir Mobilyacılar Odası’nın (İZMOD) yaptığı çalışmalar sonuç verdi. 25 yıl aradan sonra Libya ‘nın Misrata kenti ile İzmir arasında gemi seferleri başlatıldı. Haftada bir seferin gerçekleştirileceği Türkiye-Libya hattında yolculuk iki..

Libya-İzmir 25 yıl sonra gemi seferleri başladı

İzmir Mobilyacılar Odası’nın (İZMOD) yaptığı çalışmalar sonuç verdi. 25 yıl aradan sonra Libya ‘nın Misrata kenti ile İzmir arasında gemi seferleri başlatıldı. Haftada bir seferin gerçekleştirileceği Türkiye-Libya hattında yolculuk iki farklı gemiyle 2 gün sürecek. İZMOD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, “Deneme seferlerinde, yük ve yolcunun yanı sıra araç da taşınacak. Libya’nın Misrata kentinde düzenlenen törenle ilk gemi Türkiye’ye uğurlandı. Kentimize ve Esnafımıza hayırlı olsun”dedi.
İZMİRLİ ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN
Uzun bir süredir İzmir’den Libya’ya mobilya ihracatı yapılması için geniş çaplı çalışma yürüten İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) sonuca ulaştı. Konu hakkında bilgi veren İZMOD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, “Proje Karanfil Group ile Misrata’dan Kavelay Turizm ve Libya Demir Çelik Şirketi (LISCO) ortaklığında başladı. İlk geminin yola çıkış törenine, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı ve Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil’in yanı sıra iki ülkeden üst düzey yetkililer katıldı. Sonuç almadan açıklamak istemediğimiz bu gelişmeyi esnafımızın bilgisine sunarız”dedi.
MOBİLYAMIZ ESNAFIMIZIN AYNASI OLACAK
İzmirli esnafın Libya’ya dünya standartlarında mobilya ihraç edeceğini belirten İZMOD Başkanı Özkoparan, “Salgın ile başlayan ekonomik daralmanın ihracatla aşılacağına inanıyorum. 25 yıl yani çeyrek asır önce kapanan kapıyı yeniden açtık. Bunun kıymetini bilelim. Libya, esnafımıza Afrika pazarının kapısını açsın. İzmirli üreticimiz uluslararası pazarlarda güçlü temsil edilsin. Bu pazara titizlikle üretilen mobilyalarımız gönderilsin. Doğru ürün ile doğru ticareti başardığımızda gemi ve sefer sayısı arttırılacak”şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL