TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503
AYDIN HABERLERİ SİYASET

Son anket sonuçları paylaşıldı: Erdoğan ve AKP’nin uykuları kaçacak!

Nermin Pınar Erdoğan kaleme aldığı köşe yazısında Kadir Has Üniversitesi Türkiye Eğilimleri Araştırması’nın gerçekleştirdiği son anket sonuçlarına yer verdi. AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nda yaşanan oy kaybının göze..

Son anket sonuçları paylaşıldı: Erdoğan ve AKP’nin uykuları kaçacak!

Nermin Pınar Erdoğan kaleme aldığı köşe yazısında Kadir Has Üniversitesi Türkiye Eğilimleri Araştırması’nın gerçekleştirdiği son anket sonuçlarına yer verdi.

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nda yaşanan oy kaybının göze çarptığı ankette iki ittifakında oy oranının aynı olduğuna dikkat çeken Nermin Pınar Erdoğan, “Kadir Has Üniversitesi Türkiye Eğilimleri Araştırması’nın 2021 sonuçlarına göre Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı’nın siyasi tabanı kemikleşti ve kutuplaşma arttı. İki blok arasındaki oy farkı kapanıyor, ittifaklar eşitleniyor. Seçmen nezdinde Türkiye seçim atmosferine girmiş görünüyor.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE SEÇİM HAVASINA GİRDİ
Prof. Dr. Mustafa Aydın anketi değerlendirerek, “Oy tabanları konsolide oluyor. Partilere oy verenler arasında ciddi bir kemikleşme çıktı. Derin bir kutuplaşma görüyoruz. Duruşlar netleşmiş görünüyor” dedi. Öte yandan Nermin Pınar Erdoğan yazısında, “Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusuna verilen cevaplarla çıkarılan oy dağılımı tablosunda Cumhur ittifakı ile Millet ittifakı arasında da çok az bir fark olduğu, kararsız kalan veya bu ittifaklar dışında fikir beyan eden vatandaşların çok az bir oranda olduğu görülüyor.” tespitinde bulundu.

VATANDAŞ NASIL BİR ADAY İSTİYOR?
Ayrıca vatandaşlara ‘ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl adaylar gösterilsin?’ sorusu soruldu. Çok sayıda vatandaş ‘başarılı bir siyasi geçmişi olması’ cevabını verdi. Daha önceki yıllarda “dürüst ve ahlaklı olması” gibi soyut kavramlar ön plandayken bu sene siyasi geçmiş ve yönetim tecrübesini ön plana çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL