TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 197.468
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 15.191
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 283
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.694
MAGAZİN

Sosyal Medya Facebook’tan büyük kaçış

Facebook genç üyelerini kaybederken, orta yaşlı kullanıcı sayısı artış içindeydi, yeni yapılan araştırmaya göre, artık her yaş grubundan insanlar başta sosyal medya Facebook olmak üzere sosyal medyaları terk ederek gerçek..

Sosyal Medya Facebook’tan büyük kaçış

Facebook genç üyelerini kaybederken, orta yaşlı kullanıcı sayısı artış içindeydi, yeni yapılan araştırmaya göre, artık her yaş grubundan insanlar başta sosyal medya Facebook olmak üzere sosyal medyaları terk ederek gerçek hayata dönüyor…

Strategy Labs’ın hazırladığı son rapora göre Facebook sadece 3 yıl gibi kısa bir sürede 11 milyon genç üyesini kaybetti. Rapora göre en büyük kayıp ise Facebook’un temellerinin atıldığı üniversite öğrencileri arasında gözleniyor.

Facebook’un yayınladığı ABD kullanıcı demografi bilgilerinin karşılaştırıldığı araştırma da oldukça dikkat çekici. Facebook geçen 3 yıl içerisinde 5 milyon kullanıcı kazanırken, yaş gruplarına göre ise sayıları artan kullanıcıların tamamının üniversite sonrası yaş grubundan oldukları görülüyor.

Gençlerin Facebook’u terk etmesinde Whatsapp, Snapchat gibi gün geçtikçe popülerleşen uygulamalar önemli bir rol oynarken, özellikle ebeveynlerin Facebook’a yoğun ilgi göstermesiyle gençlerin kaçışı da hızlanmış durumda.

Bu rakamlar geçtiğimiz yıllarda sadece ABD genelindeyken, Avrupa’da ve dünyanın heryerinde insanlar bilgisayarlara, cep telefonlarına ve sosyal medyalara olan esaretinin farkına vararak hayatın içinde daha fazla olmak için sosyal medyalardan hızla uzaklaşıyor…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL