TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 414.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 71.843
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 166
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.948
AYDIN HABERLERİ GÜNDEM

Yasak ırklar için son 1 hafta

Aydın Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, yasak ırklar konusunda verilen sürenin dolmak üzere olduğunu bir kez daha vurgulayarak vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Karşılaşılan yasaklı ırklara 14 Ocak tarihine..

Yasak ırklar için son 1 hafta

Aydın Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, yasak ırklar konusunda verilen sürenin dolmak üzere olduğunu bir kez daha vurgulayarak vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Karşılaşılan yasaklı ırklara 14 Ocak tarihine kadar tebliğ yaparak bilgilendirme yapan ekipler, 14 Ocaktan sonra tebliğe uymayanlar hakkında yasal işlem yapmaya başlayacak.
5199 Hayvanları Koruma Kanununda yapılan son düzenlemeye göre; Pitbull Terrier, Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, American Staffordshire Terrier, American Bully* ırkı köpekler tehlike arz eden hayvanlar olarak belirlenmiş olup, hayvan sahiplerince genelge yürürlüğe girdiği tarihte sahiplerinin elinde bulundurulan söz konusu hayvanların kısırlaştırılarak *14.01.2022* tarihine kadar PETVET sistemine kaydettirilmek üzere İl veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurulması gerekiyor.
Bu tarihe kadar kaydettirilmeyen hayvanlara el konulur ve bu hayvanlar belediyeler tarafından hayvan bakımevine götürülür, hayvan başına ondört bin dokuz yüz sekseniki (14982) Türk lirası idarî para cezası ile cezalandırılacak.
Kısırlaştırılan ve kayıt altına alınan hayvanlar kayıt belgesiz, ağızlıksız ve tasmasız olarak dolaştırılamaz, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ile çocuk oyun alanları ve parklarına sokulamayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL