TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503
DÜNYA

Yeni Zelanda’da küçük bir köpek büyüklüğünde patates bulundu

Yeni Zelandalı Colin ve Donna Craig-Brown çifti, dünyanın en büyük patatesini keşfetti. 30 Ağustos günü Hamilton şehirndeki evlerinin bahçelerinde çalışan çift, ilginç bir şeye rastladı. Colin’in çapasını toprağa vurmasıyla altında..

Yeni Zelanda’da küçük bir köpek büyüklüğünde patates bulundu

Yeni Zelandalı Colin ve Donna Craig-Brown çifti, dünyanın en büyük patatesini keşfetti. 30 Ağustos günü Hamilton şehirndeki evlerinin bahçelerinde çalışan çift, ilginç bir şeye rastladı. Colin’in çapasını toprağa vurmasıyla altında bulunan devasa patates fark edildi. Toprağı kazıp devasa patatesi çıkaran çift, ilk başta bunu dev bir mantar sandı. Ancak kabuğunu kazıyıp tadında baktıkları şeyin dev bir patates olduğunu fark ettiler.

Colin Craig-Brown, “Doğanın hoş sürprizlerinden biriydi. Orada büyüdüğüne dair hiçbir fikrim yoktu ve ne kadar süredir orada olduğunu bilmiyorum” diye konuştu.

7.9 kilo ağırlığındaki dev patatese “Doug” adı verildi. Bu ağırlıkla dünyanın en büyük patatesi olabilir. Şu anda bu rekor 2011 yılında yetiştirilen 4.98 kiloluk bir patatese aitti.

Craig-Brown çifti Guinness’e rekor için başvurdu. Patates ise dondurucuda tutuluyor.

Çift, Guinness kaydı gerçekleştikten sonra dev patatesleri ‘Doug’dan votka yapmayı planlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL