casino siteleri slot siteleri

ADÜ ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

EĞİTİM 21.02.2024 - 20:56, Güncelleme: 22.02.2024 - 12:49
 

ADÜ ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 20 Şubat 2024 tarihinde “Bilimsel, Kültürel, Sanatsal, Sportif, Mesleki ve Sosyal İçerikli Eğitim Çalışmalarını Kapsayıcı İş Birliği” protokolü imzalandı.

Protokol, ADÜ (Adnan Menderes Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından imzalandı. Protokol töreninde; Üniversitemiz Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Bahayettin Tör katıldı. İmzalanan protokol kapsamında; “Planlama, Araştırma-Geliştirme, Saha İncelemesi, Analiz-İzleme-Değerlendirme Çalışmaları”, “Yerel ve Bölgesel Projeler”, “Avrupa Birliği Projeleri”, “TÜBİTAK Destekli Projeler”, “Mesleki Eğitimi Geliştirme Projeleri ve Faaliyetleri”, “Din Öğretimi Yöntem ve Tekniklerinin Geliştirilmesine Yönelik Projeleri ve Faaliyetleri”, “İnsan Kaynakları Gelişimi ve Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri”, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Bağlı Genel Müdürlükler Bünyesinde Düzenlenen ve İl Düzeyinde Yürütülen Çalışmalar” başlıkları altında her iki kurumun eğitim faaliyetleriyle ilgili yapılacak çalışmalarda iş birliğinin sağlanması amaçlanıyor. Protokol ile birlikte; bilimsel süreç gerektiren proje çalışmalarında Üniversitemizde görev yapan akademisyenlerin uzman desteğine başvurulacak. İş birliği sağlanacak projelerin hazırlık, başvuru-kabul, yürütme, izleme-değerlendirme ve sürdürülebilirlik aşamalarında Üniversitemiz akademisyenleri yürütücü, danışman, uzman, rehber vb. görevlerde yer alacak. Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 2023 - 2024 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere imzalanan protokol ile ilimizin eğitim kalitesini Üniversitemiz ile en üst düzeye çıkartarak karşılıklı iş birliği, eşgüdüm ve destek ile eldeki madde ve insan kaynaklarını ilin hizmetine sunulacağını belirtti. Protokolün saha ziyaretleri, saha çalışmaları, öğrenci-öğretmen görüşmeleri, anket çalışmaları, öğretmen eğitimleri, derslere katılım, proje çalışmalarında ortaklık, iştirakçilik, rehberlik, irtibat kişiliği, fiziki alanların kullanımı, ortak tanıtım çalışmaları ve benzeri her türlü faaliyeti kapsadığını belirten Süleyman Ekici, ayrıca bu protokolde belirtilmeyen fakat protokolün amacına uygun olmak kaydıyla ve karşılıklı iyi niyet çerçevesinde diğer iş birliklerinin, ayrı ve yeni bir protokole gerek kalmaksızın gerçekleştirilmesine olanak sağladığını söyledi. Katkılarından dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’e teşekkür eden Ekici, protokolün ilimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlı olmasını diledi. ADÜ  Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Eğitimin öncelikli amacı, bireyleri sadece bilgiyle donatmak değil, aynı zamanda onları analitik düşünme becerileriyle donatarak sorunları çözebilen, eleştirel bakabilen ve etik değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. Tüm bu amaçlar doğrultusunda, eğitimdeki kararlılığımızı ve öğrencilerimize olan sorumluluğumuzu sürdürecek iş birliği projelerinde yer almaya devam edeceğiz.” dedi.  
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 20 Şubat 2024 tarihinde “Bilimsel, Kültürel, Sanatsal, Sportif, Mesleki ve Sosyal İçerikli Eğitim Çalışmalarını Kapsayıcı İş Birliği” protokolü imzalandı.

Protokol, ADÜ (Adnan Menderes Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından imzalandı. Protokol töreninde; Üniversitemiz Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Bahayettin Tör katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında; “Planlama, Araştırma-Geliştirme, Saha İncelemesi, Analiz-İzleme-Değerlendirme Çalışmaları”, “Yerel ve Bölgesel Projeler”, “Avrupa Birliği Projeleri”, “TÜBİTAK Destekli Projeler”, “Mesleki Eğitimi Geliştirme Projeleri ve Faaliyetleri”, “Din Öğretimi Yöntem ve Tekniklerinin Geliştirilmesine Yönelik Projeleri ve Faaliyetleri”, “İnsan Kaynakları Gelişimi ve Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri”, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Bağlı Genel Müdürlükler Bünyesinde Düzenlenen ve İl Düzeyinde Yürütülen Çalışmalar” başlıkları altında her iki kurumun eğitim faaliyetleriyle ilgili yapılacak çalışmalarda iş birliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Protokol ile birlikte; bilimsel süreç gerektiren proje çalışmalarında Üniversitemizde görev yapan akademisyenlerin uzman desteğine başvurulacak. İş birliği sağlanacak projelerin hazırlık, başvuru-kabul, yürütme, izleme-değerlendirme ve sürdürülebilirlik aşamalarında Üniversitemiz akademisyenleri yürütücü, danışman, uzman, rehber vb. görevlerde yer alacak.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 2023 - 2024 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere imzalanan protokol ile ilimizin eğitim kalitesini Üniversitemiz ile en üst düzeye çıkartarak karşılıklı iş birliği, eşgüdüm ve destek ile eldeki madde ve insan kaynaklarını ilin hizmetine sunulacağını belirtti. Protokolün saha ziyaretleri, saha çalışmaları, öğrenci-öğretmen görüşmeleri, anket çalışmaları, öğretmen eğitimleri, derslere katılım, proje çalışmalarında ortaklık, iştirakçilik, rehberlik, irtibat kişiliği, fiziki alanların kullanımı, ortak tanıtım çalışmaları ve benzeri her türlü faaliyeti kapsadığını belirten Süleyman Ekici, ayrıca bu protokolde belirtilmeyen fakat protokolün amacına uygun olmak kaydıyla ve karşılıklı iyi niyet çerçevesinde diğer iş birliklerinin, ayrı ve yeni bir protokole gerek kalmaksızın gerçekleştirilmesine olanak sağladığını söyledi. Katkılarından dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’e teşekkür eden Ekici, protokolün ilimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

ADÜ  Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Eğitimin öncelikli amacı, bireyleri sadece bilgiyle donatmak değil, aynı zamanda onları analitik düşünme becerileriyle donatarak sorunları çözebilen, eleştirel bakabilen ve etik değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. Tüm bu amaçlar doğrultusunda, eğitimdeki kararlılığımızı ve öğrencilerimize olan sorumluluğumuzu sürdürecek iş birliği projelerinde yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ege7gun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.