casino siteleri slot siteleri
Rıza Zelyut
Köşe Yazarı
Rıza Zelyut
 

Erdoğan oldukça Fenerbahçe şampiyon olamaz

İngiltere’de 1994’te “Futbol Asla Sadece Futbol Değildir” adlı bir kitap yayımlandı. Simon Kuper’in 1996’da Türkçe’ye de çevrilen bu kitabından futbolun sadece top sürmek olmadığı, bu oyunun diktatörlükleri ayakta tutan bir araç gibi kullanıldığını da  öğrendik. Zaten 1932'den 1968'e kadar Portekiz’i yöneten diktatör Salazar da iktidarını 3F denilen “futbol, fado (boşvermişlik/eğlence), Fatima(Kilise)” ideolojisiyle yürüttüğünü vurgulamıştı. En alt tabakadan en seçkin kesime kadar geniş yığınları etkileyen futbol ile dincilik ve kadercilik birleştirildiğinde Portekiz ve İspanya’da faşist diktatörlükler uzun yıllar ayakta kaldılar. TFF’NİN BAŞINDA SARAY’IN ADAMLARI Türkiye’de futbolu yöneten Türkiye Futbol Federasyonu’nun başına 1990’ların ortalarından sonra “Galatasaray’ı el birliğiyle ayağa kaldıralım!” diyen Fethullah Gülen ile dirsek temasında olan isimler getirildi. Özellikle AKP iktidara geldikten sonra  Fethullahçıların onay verdiği isimler TFF Başkanı yapıldı. Hasan Doğan, Mehmet Ali Aydınlar, Yıldırım Demirören, Nihat Özdemir böyle isimlerdir. Son başkan Mehmet Büyükekşi de Tayyip Erdoğan’ın dediklerini yapmak üzere görev verilmiş birisidir.  Herkes  çok iyi biliyor: Fenerbahçe’nin Atatürkçü çizgisi, tarikatçıları kulüpten uzak tutması yüzünden ezilmesi kararı alınmış ve 2011 yılında ünlü “Fenerbahçe’ye Karşı Şike Operasyonu” başlatılmıştır. Bu saldırı halkın direnişi ile kırılmıştır. Ama Erdoğan durmamıştır. TFF Başkanı yapılan isimlere kitabına uydurarak Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını önlemek görevi verilmiştir. Sezon başında Mehmet Büyükekşi'nin TFF Başkanı yapılması için Saray’ın baskısına FB Başkanı Ali Koç karşı çıkmıştır ama bu süreci durdurmaya gücü yetmemiştir. Ve şimdilerde Büyükekşi ekibinin ne yapmak istediği çok daha belirgin hale gelmiştir. Perşembe gecesi Adana’da Fenerbahçe’nin oynadığı maçın hakemi, FB’yi açık açık kesip biçerek Saray’dan ne yönde talimat geldiğini açığa vurmuştur. Adanasporlu futbolcular bir pankreas güreşçisi gibi davranarak FB’li futbolcuları yerlere sermişlerdir. Hakem Ali Palabıyık, Büyükekşi abisinden gelen işaret nedeniyle bu açık faulleri gülerek geçiştirmiştir. Öyle ki Adanaspor ceza sahası içinde arkadan çelmelenen ve yere indirilen Fenerli futbolcuların pozisyonları da görmezden gelmiştir. Bu hakemin yaptığı ardaşık hataların tesadüf olduğu söylenemez. Bu komplo, 2011’de başlatılan operasyonun devamından başka bir şey değildir. Futbolun temizlenerek bir eğlenceye dönüştürülmesi, iyi oynayanın kazanması için Saray iktidarının gönderilmesi  tek yoldur. Futbolun temiz eller tarafından yönetilmesi için  sadece Fenerbahçelileri değil herkesi AKP iktidarına karşı tavır almaya çağırıyorum. Yeter, yeter! Bitirin artık bu siyasi şikeyi!
Ekleme Tarihi: 03 Şubat 2023 - Cuma

Erdoğan oldukça Fenerbahçe şampiyon olamaz

İngiltere’de 1994’te “Futbol Asla Sadece Futbol Değildir” adlı bir kitap yayımlandı. Simon Kuper’in 1996’da Türkçe’ye de çevrilen bu kitabından futbolun sadece top sürmek olmadığı, bu oyunun diktatörlükleri ayakta tutan bir araç gibi kullanıldığını da  öğrendik.

Zaten 1932'den 1968'e kadar Portekiz’i yöneten diktatör Salazar da iktidarını 3F denilen “futbol, fado (boşvermişlik/eğlence), Fatima(Kilise)” ideolojisiyle yürüttüğünü vurgulamıştı.

En alt tabakadan en seçkin kesime kadar geniş yığınları etkileyen futbol ile dincilik ve kadercilik birleştirildiğinde Portekiz ve İspanya’da faşist diktatörlükler uzun yıllar ayakta kaldılar.

TFF’NİN BAŞINDA SARAY’IN ADAMLARI
Türkiye’de futbolu yöneten Türkiye Futbol Federasyonu’nun başına 1990’ların ortalarından sonra “Galatasaray’ı el birliğiyle ayağa kaldıralım!” diyen Fethullah Gülen ile dirsek temasında olan isimler getirildi. Özellikle AKP iktidara geldikten sonra  Fethullahçıların onay verdiği isimler TFF Başkanı yapıldı. Hasan Doğan, Mehmet Ali Aydınlar, Yıldırım Demirören, Nihat Özdemir böyle isimlerdir. Son başkan Mehmet Büyükekşi de Tayyip Erdoğan’ın dediklerini yapmak üzere görev verilmiş birisidir. 

Herkes  çok iyi biliyor: Fenerbahçe’nin Atatürkçü çizgisi, tarikatçıları kulüpten uzak tutması yüzünden ezilmesi kararı alınmış ve 2011 yılında ünlü “Fenerbahçe’ye Karşı Şike Operasyonu” başlatılmıştır. Bu saldırı halkın direnişi ile kırılmıştır. Ama Erdoğan durmamıştır. TFF Başkanı yapılan isimlere kitabına uydurarak Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını önlemek görevi verilmiştir. Sezon başında Mehmet Büyükekşi'nin TFF Başkanı yapılması için Saray’ın baskısına FB Başkanı Ali Koç karşı çıkmıştır ama bu süreci durdurmaya gücü yetmemiştir.

Ve şimdilerde Büyükekşi ekibinin ne yapmak istediği çok daha belirgin hale gelmiştir. Perşembe gecesi Adana’da Fenerbahçe’nin oynadığı maçın hakemi, FB’yi açık açık kesip biçerek Saray’dan ne yönde talimat geldiğini açığa vurmuştur. Adanasporlu futbolcular bir pankreas güreşçisi gibi davranarak FB’li futbolcuları yerlere sermişlerdir. Hakem Ali Palabıyık, Büyükekşi abisinden gelen işaret nedeniyle bu açık faulleri gülerek geçiştirmiştir. Öyle ki Adanaspor ceza sahası içinde arkadan çelmelenen ve yere indirilen Fenerli futbolcuların pozisyonları da görmezden gelmiştir.

Bu hakemin yaptığı ardaşık hataların tesadüf olduğu söylenemez. Bu komplo, 2011’de başlatılan operasyonun devamından başka bir şey değildir.
Futbolun temizlenerek bir eğlenceye dönüştürülmesi, iyi oynayanın kazanması için Saray iktidarının gönderilmesi  tek yoldur. Futbolun temiz eller tarafından yönetilmesi için  sadece Fenerbahçelileri değil herkesi AKP iktidarına karşı tavır almaya çağırıyorum.

Yeter, yeter! Bitirin artık bu siyasi şikeyi!

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ege7gun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.